Honzik & Besi

O blogu

Założyliśmy ten blog, żeby podzielić się z Wami historią niezwykłego psa – poznajcie Besi. To piękna suczka rasy golden retriever, która przechodzi właśnie zaawansowany program treningowy w specjalnym ośrodku szkolenia zwierząt w stolicy Czech – Pradze. Nie, Besi nie przygotowuje się do żadnych zawodów. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, wiosną 2016 roku zostanie psem pomocnikiem małego Honzika – 6-letniego chłopca chorego na autyzm.

Przez kilka kolejnych miesięcy, Besi będzie uczyła się takich czynności, jak włączanie i wyłączenie światła, otwieranie i zamykanie drzwi, czy pomoc w innych, na pozór prostych codziennych sytuacjach. Niby niewiele, jednak jeśli się tego wszystkiego nauczy, to dla małego chłopca i jego rodziców będzie ogromnym wsparciem.

Chcemy pokazać Wam, jak skomplikowany jest taki trening, jak wiele cierpliwości i wytrwałości wymaga on od ucznia i nauczyciela. Zapraszamy do kibicowania Besi i małemu Honzikowi, który już nie może się doczekać kiedy jego nowa przyjaciółka zamieszka razem z nim w jego rodzinnym domu.